Jesteś tu: Home / O nas

Stowarzyszenie OPUS w Jarocinie

Działamy aktywnie od 2003 r. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy osób zaangażowanych we wspomaganie rozwoju osób niepełnosprawnych i ich otoczenia.

Głównym założeniem naszej organizacji jest pomoc osobom niepełnosprawnym, poszkodowanym, bezrobotnym i innym grupom marginalizowanym, aby zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami, mogły jak najpełniej rozwijać własny potencjał osobowy i otwierać się na otaczającą ich rzeczywistość.

Od 2004 r. prowadzimy Warsztat Terapii Zajęciowej w Jarocinie dla 52 osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz sprzężoną. Organizujemy cykliczne imprezy integracyjne dla osób niepełnosprawnych z województwa wielkopolskiego. Są to prezentacje plastyczne i teatralne w ramach Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych oraz zawody sportowe. Corocznie organizujemy spotkania z zakresu  zdrowego stylu życia oraz realizujemy inne, pojedyncze projekty o zasięgu gminnym, powiatowym i regionalnym.

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego, na którą można oddawać 1% swojego podatku. Bardzo zachęcamy, gdyż te pieniądze są wykorzystywane m.in. na przełamywanie barier.

Nasz nr KRS: 0000178726

Władze Stowarzyszenia