Jesteś tu: Home / Pisza o nas / Rzucali do kosza i ubierali sie na czas

Rzucali do kosza i ubierali się na czas

Czternaście siedmioosobowych drużyn rywalizowało w ośmiu kategoriach sportowych. Najlepsza okazała się reprezentacja WTZ w Gizałkach (na zdjęciu).

Oprócz rzutów do kosza i piłką lekarską oraz skoków w dal były też nieco mniej wyczynowe konkurencje. Zawodnicy musieli np. w ciągu minuty założyć na siebie jak najwięcej sportowych ubrań, które mieli wybrać z zawartości worka. Dużo zabawy i radości dawało też zapinanie zamków, guzików, zatrzasków oraz sznurowanie, które znajdowały się na kostce edukacyjnej. Dla wszystkich drużyn i najlepszych zawodników w klasyfikacji indywidualnej był sprzęt sportowy - od stepperów i twisterów po skakanki. Nagrody zakupiono dzięki dotacji z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Integracyjne Zmagania Sportowe zorganizowało już po raz dziewiąty Stowarzyszenie Rodziców i Terapeutów na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Opus” z Jarocina, które na co dzień prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej. Oprócz wolontariuszy z tych dwóch organizacji przy przeprowadzeniu poszczególnych konkurencji pomagali również uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących, który kolejny raz udzielił gościny niepełnosprawnym sportowcom. Stowarzyszenie „Opus” jest organizatorem dwóch imprez dla zaprzyjaźnionych placówek z Wielkopolski. Oprócz zmagań sportowych odbywają się też integracyjne warsztaty teatralne i plastyczne.

(ls)

Wyniki drużynowe:
I. WTZ Gizałki
II. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Borzęciczki
III. WTZ Czeszewo

Wyniki indywidualne:
Kobiety
I. Alina Tórz (WTZ Łagiewniki)
II. Paulina Kozłowska (WTZ Gniezno)
III. Natalia Filipczak (ZSS Jarocin)
Mężczyźni
I. Mariusz Sobański (WTZ Gizałki)
II. Wiesław Drozd (WTZ Ruda Komorska)
III. Bartłomiej Bednarek (WTZ Jarocin)

http://www.jarocinska.pl/artykuly/rzucali-do-kosza-i-ubierali-sie-na-czas,3551.htm