Jesteś tu: Home / Pisza o nas / Wystawa na jubileusz WTZ-u

Wystawa na jubileusz WTZ-u

Do połowy marca w Skarbczyku można oglądać wystawę prac uczestników zajęć prowadzonych przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Jarocinie. Na dwóch piętrach można oglądać 43 abstrakcje wykonane przez 14 autorów.

Zostały wykonane za pomocą programu Paint pod okiem instruktora Jana Dostatniego. - Wszystko zaczęło się od nauki obsługi komputera. Jednym z zadań było nauczenie uczestników zajęć posługiwania się myszką. Stwierdziłem, że program Paint najbardziej się do tego nadaje - wyjaśnił prowadzący zajęcia. Większość prac została wykonana w 2011 i 2012 roku.

Podczas uroczystego otwarcia wystawy Anna Kobielak - kierowniczka WTZ-u podkreśliła, że placówka w styczniu 2014 roku obchodzi jubileusz 10-lecia działalności. Ta ekspozycja pokazuje niewielki wycinek z naszej działalności. W każdej chwili można nas odwiedzić, żeby zobaczyć to, co wykonujemy. A mamy bardzo szeroki asortyment - rozpoczynając od kartek okolicznościowych po torby i obrazy olejne. Istnieje możliwość zakupu lub zamówienia konkretnego przedmiotu - stwierdziła.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Jarocinie działa przy Stowarzyszeniu Rodziców i Terapeutów na rzecz Osób Niepełnosprawnych „OPUS”. Stwarza 45 osobom niepełnosprawnym możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej w zakresie pozyskania lub przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia. Warsztat organizuje również cykliczne imprezy integracyjne dla osób niepełnosprawnych, na które zaprasza zaprzyjaźnione placówki z całej Wielkopolski. Są to zarówno prezentacje plastyczne i teatralne, jak i zawody sportowe.

(ls)