Jesteś tu: Home / Pisza o nas / Gitare oceniono wyzej niz glana

Gitarę oceniono wyżej niż glana

Dziesięć ośrodków wzięło udział w Prezentacjach Plastycznych w ramach XI Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Imprezę co roku organizuje Stowarzyszenie Rodziców i Terapeutów na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Opus”, które prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej w Jarocinie.


fot. Lidia Sokowicz

Tydzień przed przeglądem plastycznym odbyły się spotkania teatralne. Młodzi aktorzy mieli okazję wystąpić na scenie Jarocińskiego Ośrodka Kultury. W środę każda z placówek prezentowała w podcieniach ratusza swoje prace, które można było także kupić.

Równocześnie z kiermaszem odbywały się zajęcia warsztatowe pod hasłem „Coś z niczego”. Ich uczestnicy przy użyciu surowców wtórnych m.in. gazet, kartonów i folii, musieli wykonać pracę konkursową. W tym roku tematem była muzyka rockowa, z której słynie Jarocin.

Komisja konkursowa najwyżej oceniła gitarę wykonaną przez WTZ w Rudzie Komorskiej. Następne miejsca zajął Środowiskowy Dom Samopomocy w Czerminie, a trzecie - WTZ Jarocin. Prezentacje zakończył występ zespołu złożonego z gospodarzy imprezy, który wspólnie z Mariuszem „Długim” Grześkiem wykonali przebój Tadeusza Nalepy „Oprócz błękitnego nieba”.

(ls)

http://www.jarocinska.pl/artykuly/gitare-oceniono-wyzej-niz-glana-zdjecia,442.htm